Замовити зворотній дзвінок

SEO просування Landing Page (ледінга)

Даний кейс, хороший приклад того, що при хорошій onPage оптимізації та правильному підході до лінкбілдингу, успішно можна просунути в ТОП 10 навіть лендінг, обійшовши при цьому повноцінні сайти та агрегатори.

 • Послуга: SEO-просування сайту
 • Клієнт: Printto - тематика "Друк книг малим тиражем". Сервіс, за допомогою якого, в декілька кліків, можна роздрукувати любий фал: книга, підручник, робочий зошит....оплатити онлайн та отримати замовлення "під двері" або у відділення служби доставки.
 • Регіон просування: Київ та Україна
 • Період робіт: квітень 2019 - травень 2020
 • Цілі: просунути сайт в ТОП 1-3 по цільовим запитам, за рахунок чого розвинути, ще один канал для отримання клієнтів.
 • Результати: +1 295,12 % користувачів, +792,39 % сеансів

Любий SEO-спеціаліст скаже, що працювати із лендінгом по SEO не завжди рентабельно. Як правило, лендінги створюють під контекстну рекламу для подій або для продажу одного товару. Якщо йде мова про висококонкурентні тематики - ми погодимось, SEO- просування лендінга може бути не рентабельним, але, коли мова йде про тематики із середнім або низьким рівнем конкуренції, про SEO для лендінга варто задуматись.

Схожа ситуація була із черговим задоволеним нашим клієнтом - Printto. Клієнт мав односторінковий сайт, запускав контекстну рекламу і хотів розвинути ще один канал для залучення клієнтів - органічний пошук.

Суть сервісу клієнта заключається в тому, що відвідувач, через сайт, завантажує PDF-файл (книга, підручних, будь що), обирає варіант друку (розмір, тип обкладинки).  Відповідно до обраних опцій, сервіс автоматично розраховує вартість друку, відвідувач проводить онлайн оплату, замовлення друкується і відправляється клієнту однією із популярних в Україні служб доставки (на вибір).

Особливість сервісу в тому, що друк проходить на спеціалізованому обладнанні. Замовник отримує не просто роздрукований файл, а повноцінну книгу у м'якому переплеті.

Після обговорення деталей з клієнтом, ми приступили до роботи. Клієнту було зроблено прогноз по трафіку та запропоновано декілька варіантів просування (мінімальний, оптимальний та агресивний), від чого залежить швидкість нарощування трафіка та швидкість росту позицій. Клієнт обрав мінімальний план просування із мінімальним бюджетом на зовнішні посилання - 100$.

Прогноз трафіку на сайт при різних темпах просування

Прогноз трафіку на сайт при різних темпах просування

Важкість SEO просування лендінгів в тому, що для просування є лише одна посадочна сторінка, на яку необхідно помістити всю семантику, немає можливості розподілити семантичні групи по різним посадочним сторінкам.

Короткий план робіт по проекту виглядає приблизно так:

 • аудит посадочної сторінки
 • налаштування аналітики
 • аналіз конкурентів
 • формування семантичного ядра
 • onPage оптимізація
 • зовнішня оптимізація

Аудит посадочної сторінки

На посадочній сторінці некоректно відображався логотип, були відсутні контакти в “шапці сайта”. На першому екрані було відсутнє УТП, відвідувач не отримував необхідної інформації про сервіс, що в деяких випадках могло впливати на прийняття позитивного рішення при здійсненні замовлення.

На сторінці був відсутній опис сервісу, який можна було б використовувати як SEO-текст. Карта Google Maps була інтегрована на сторінку зображенням, що не було зручним як для клієнтів, а також не працювало як елемент onPage для пошукових ботів.

Також, хоча у нас був Landing Page, окрім головної посадочної сторінки, були внутрішні сторінки з кабінетом зареєстрованого користувача, де клієнт міг вносити корективи в налаштування замовлення, відслідковувати замовлення та відповідно, оформити і оплатити замовлення. Ці сторінки були відкриті для індексації. такі сторінки необхідно було закрити від індексу пошуковими ботами.

Для того, щоб такі сторінки не попадали в індекс, було дано рекомендації по налаштуванню файла robots.txt та внесення необідних тегів в коди сторінок.

Окрім цього, на сторінках не було можливості в один клік зателефонувати для консультації, номера телефонів були оформленні звичайним текстом. Також, це не давало нам можливості налаштувати ціль в Google Analytics для відслідковування кліків по номеру телефону (як показує наша практика, завжди потрібно тестувати місця розміщення, де, на конкретному сайті, буде зручно клікати по номеру відвідувачу). Нашому замовнику було надано відповідні рекомендації по виправдленню даної проблеми.

Також, в коді сторінки було декілька заголовків H1, була відсутня мікророзмітка.

Так виглядає перший екран на час публікації даного кейса

Так виглядає перший екран на час публікації даного кейса

Для можливості розподілу україномовних та російськомовних запитів, в технічне завдання по допрацювання сайту, було внесено рекомендації по реалізації мовних версій. Мова лендінгу була російською мовою, реалізувавши мовні версії на українській та російській мові ми отримали ще дві посадочних сторінки. Англійською в цій тематиці “гуглять” дуже мало, а от українські запити в семантиці були присутні.

Окрім цього, на сайті не були оптимізовані зображення, не працював безпечний протокол HTTPS (був некоректно встановлений ssl сертифікат) та були присутні деякі інші технічні проблеми.

В результаті аудиту було сформовано технічне завдання на внесення технічних та комерційних допрацювань, як в десктопній, так і в мобільній версії сайта. А пока розробник впроваджував необхідні правки, ми приступили до налаштування Google Analytics та збору ключових слів для формування семантичного ядра.

Налаштування аналітики

Для зручності налаштування аналітики та корисних дій користувачів, на сайт було встановлено Google Tag Manager, через який була встановлена аналітика, чати, коди пікселів соц. мереж, а також налаштовано цілі для відстежування конверсій.

В аналітику були внесені необхідні фільтри для відсіювання «офісного» трафіку, а для ще більш детального відслідковування ефективності просування, на сайті та в аналітиці було налаштовано електронну торгівлю.

Аналіз конкурентів

Звичайно, невід'ємним етапом під час підготовки до просування є аналіз конкурентів.

Хоча запити в тематиці не високочастотні, але тематика досить конкурентна. ТОП 5 займали сторінки сайтів великих поліграфій. Але, хоча вони були в ТОПі, для них тематика “Друк книг малим тиражем” не була першого пріоритету, ці компанії займаються друком іншої поліграфічної продукції і не роблять особливий акцент на посадочні сторінки по друку книг. Це для нас було великим плюсом. Обравши вузьку тематику і якісно пропрацювавши лендінг, ми мали всі шанси швидко вийти в ТОП і витіснити конкурентів.

Під час аналізу сайтів конкурентів ми встановили кількість трафіку, який вони отримують і з яких каналів. Визначили, які в них лінкові профілі та які анкори вони використовують у посиланнях.

Скріншот лінкового профіля одного із конкурентів

Скріншот лінкового профіля одного із конкурентів

Скріншот лінкового профіля ще одного конкурента

Скріншот лінкового профіля ще одного конкурента

Із яких країн отримує трафік один із конкурентів

Із яких країн отримує трафік один із конкурентів

Канали трафіку одного із конкурентів

Канали трафіку одного із конкурентів

Розподілення платного та органічного трафіку одного із конкурентів

Розподілення платного та органічного трафіку одного із конкурентів

Під час аналізу посадочних сторінок ми встановили, чи використовують конкуренти тексти, що це за тексти, яка їх якість. Також встановили, які “фішки” є в конкурентів на сторінках, чим вони затримують користувача та як спонукають його до цільової дії.

На основі отриманих даних ми розробили план по onPage оптимізації своєї посадочної сторінки, а також розробили стратегію лінкбілдинга, відповідно до бюджету клієнта. В нас був повністю сформований план по нарощуванню зовнішніх посилань, ми знали, яка нам необхідна їх кількість та якість, скільки необхідно статей і скільки крауд-посилань щомісячно.

Формування семантичного ядра

Так, як посадочна сторінка у нас одна, але на трьох мовах, ми мали змогу розмістити на окремі сторінки ключі українською та російською мовами (на англ в тематиці запити були відсутні, англ мова на сайті працювала більше як комерційний фактор). Після відсіювання всіх мусорних запитів в нашу семантику увійшло 56 запитів на двох мовах.

Ключові слова, які увійшли в семантику. Частотність - Україна

Ключові слова, які увійшли в семантику. Частотність - Україна

onPage оптимізація

Після збору семантики і аналізу конкурентів ми розуміли, які тексти нам потрібно на стрінку. Відповідно, було розроблено ТЗ копірайтеру. Слід звернути увагу на те, що при написанні текстів для категорій інтернет-магазину, в більшості випадків, пишуться SEO тексти. В нашому ж випадку, маючи лендінг, необхідно було зформувати не просто якісний текст із необхідними ключовими словами та LSI, а продаючий текст, який буде розташовано блоками на сторінці.

Окрім тексту, було зформовано мета теги, необхідні заголовки, підготовлено зображення, а також, впроваджено деякі наші “фішки”, про які ми пока не можемо розповідати.

Результати

Після допрацювання сайта та повного його оновлення, результат не заставив себе чекати. Вже на другому місяці роботи почався активний ріст трафіку (зображення нижче). У травні 2020 року, у порівнянні із початком робіт, кількість відвідувачів з органічного пошуку +1 295,12 % (572 та 41), кількість сеансів +792,39 % (821 та 92).

Кількість відвідувачів сайта від початку просування з органічного пошуку

Кількість відвідувачів сайта від початку просування з органічного пошуку

Порівняння відвідування сайта з органічного пошуку на початку та в кінці робіт

Порівняння відвідування сайта з органічного пошуку на початку та в кінці робіт

Позиції сайта на старті робіт. Регіон Київ та область

Позиції сайта на старті робіт. Регіон Київ та область

Позиції станом на травень 2020. Регіон Київ та область

Позиції станом на травень 2020. Регіон Київ та область

Позиції станом на травень 2020. Регіон Україна

Позиції сайта станом на травень 2020. Регіон Україна

Графік росту видимості сайта

Графік росту видимості сайта

Швидкість сайта

Швидкість сайта

Написати відгук
Note: HTML is not translated!