Замовити зворотній дзвінок

SEO для сайту фармацевтичної тематики

Кейс не просто про SEO просування інтернет-магазину, а по суті, про запуск бізнесу, так як роботи проводилися практично з нуля і комплексом: розробка сайту, його оптимізація, просування сайту, запуск контекстної реклами.

 • Послуги: Розробка сайту, SEO
 • Тематика: БАДи, Фарма
 • Клієнт: монотоварний інтернет-магазин товарів для схуднення
 • Регіон просування: Україна

У зв'язку з підписаним договором про нерозголошення (NDA) посилання на сайт і його назву були приховані.

Клієнт до нас звернувся з проблемою, що йому створили сайт, але вже майже рік трафік на сайт з органічного пошуку постійно падає. Клієнта приводили лише з контекстної реклами, але з цим були труднощі, так як тематика «товари для схуднення» заборонена до рекламування. Були постійні блокування реклами з боку Google ADS. Кошти в проект вклали, проект існує, але прибутку не приносить.

Графік падіння трафіку на сайт із органічної видачі Google
 

Графік падіння трафіку на сайті

Що було зроблено

Так як інтернет магазин «не стандартний», а всього з одним товаром, необхідно було зрозуміти, чи не падає тренд на сам товар. Можливо причина падіння трафіку саме в падаючому тренді і вкладати кошти в розвиток даного проекту немає сенсу. Але, як виявилося, тренд на наш товар не падав, а активно росте. На скриншоті нижче, видно результати за останні 5 років.

Google тренди

Скриншот із Google Trends

В такому випадку, проблема полягала саме в сайті і причину необхідно було знайти і виправити.

Для себе ми поставили короткий план робіт:

 • постановка цілей;
 • виявлення та аналіз конкурентів, на пошук слабких і сильних сторін і головне, знайти те, чого вони не використовують;
 • внутрішня оптимізація сайту;
 • якісне OnPage посадочних сторінок;
 • просування сайту.

Також, для опрацювання всіх можливих каналів залучення клієнтів, було вирішено зареєструвати і почати вести сторінки в соціальних мережах.

Цілі

Запустити якісно пророблений інтернет-магазин, просунути його в ТОП Google по цільових запитах, привести на сайт потенційного покупця і спонукати його до цільового дії - замовити товар.

Аналіз конкурентів

Для того, щоб скласти план дій, які приведуть до позитивного результату, в першу чергу ми подивилися видачу і склали список прямих конкурентів. Тих, хто займає ТОП 5 видачі Google по нашим цільовим запитам. В першу чергу нас цікавили комерційні запити «купити назву товару», і в другу - запити, тематичні (товари для схуднення). Ми розуміли, що такі запити, на цьому етапі просувати немає сенсу, будуть необхідні невиправдані вкладення. Ними можна буде зайнятися пізніше, шляхом ведення блогу після запуска сайта.

Після аналізу конкурентів і експрес-аудитів їхніх сайтів ми виявили ряд проблем на їхніх сайтах, а також склали перелік того, що вони могли втратити. Ми побачили помилки у формуванні мета тегів Title і Descriptions, конкуренти використовували мікророзмітку з помилками або не використали її взагалі.

Відсутнійсть мікророзмітки у конкурентів
 

Скрін відсутності мікророзмітки на сторінці конкурента

Також, основною нашою перевагою було те, що у нас є цілий сайт, який присвячений одному товару, ми можемо максимально охопити семантику, чого не можуть зробити конкуренти в рамках однієї сторінки.

Ми приступили до збору ключів та формування семантичного ядра, на основі якого буде складена структура сайту. Для збору семантики використовували інструменти Keyword Planner, Wordstat yandex, Key Collector і інструмент для кластеризації запитів власної розробки.

Після збору і груповання ключових слів була складена структура сайту, а також, структура тексту для головної сторінки. Було логічним, основні запити вести на головну сторінку, а всі інші на внутрішні сторінки.

На скрині нижче, із зрозумілих причин, назва товару замінено на слово «товар»

Семантика - ключові слова та сезонність
 

Ключові слова і їх сезонність

На головну сторінку були розподілені запити груп «замовити, купити, офіційний сайт", а всі інші на внутрішні сторінки.

Структура сайту

Структура сайту після кластеризації ключових слів

Ключі зібрані і кластеризовані, структура складена ..... Розробники приступили до впровадження структури на сайт, а SEO-фахівці почали роботу над складанням ТЗ на тексти для копірайтерів. Для складання ТЗ використовували інструмент власної розробки, створений на основі патентів Google. Також, фахівці приступили до формування стратегії лінкбілдінга, для побудови якісного лінкового профілю.

Внутрішня оптимізація сайту

У зв'язку з повним оновленням сайту, розширенням і зміною його структури, а також для охоплення україномовних запитів було прийнято рішення створити ще україномовну версію сайту. У зв'язку з цим, одним із наших завдань було зберегти трафік, який зараз є на сайті. Для збереження існуючого трафіку були налаштовані відповідні редіректи зі старих на нові сторінки сайту.

Також, на сайт була впроваджена мікророзмітка, виведені Хлібні крихти, зроблена необхідна внутрішня перелінковка. Так як основне завдання сайту - продавати, на його сторінках були «розставлені» тригери, які повинні були спонукати користувача купити товар. Були розставлені необхідні форми для подачі заявки, кнопки, заклики до дії.

Технічно сайт був практично ідеальний. На ньому були відсутні внутрішні биті і посилання з перенаправленням, була налаштована карта сайту, був почищений і максимально оптимізований код шаблону сайту.

Швидкість сайту на мобільних пристроях
 

Швидкість сайту на мобільних пристроях


Швидкість сайту на десктопах
 

Швидкість сайту на десктопах

OnPage посадочних сторінок

При роботі з контентом, на головній сторінці був розміщений текст, який максимально охоплює семантику. Також, було розміщено оглядове відео та фото товару, сертифікати, які підтверджують право нашого клієнта продавати даний товар.

Також, ми розмістили форму для можливості залишити відгук або запитати про товар прямо на сторінці.

Після завершення робіт по оптимізації сайту та контентної частини, в Google Analytics були налаштовані цілі для відстежування цельових дій. Тут необхідно сказати, що цілей всього дві, так як є специфіка тематики. У цій тематиці ніхто не пише на пошту або не дзвонить по телефону. Всі заявки йдуть через форму. Тому, другорядні цілі ми й не збиралися відстежувати, нас цікавили лише замовлення товару через форму.

Цілі в Google Analytics
 

Цілі в Google Analytics

Після всіх робіт, перед початком проведення зовнішньої оптимізації сайт відправили на переіндексацію Google.

Результат не змусив себе чекати!

Нижче скрін позицій сайту.

Позиції сайту на 30 жовтня 2019
 

Позиції сайту на 30 жовтня 2019

У ТОП Google влетіли і стабільно тримаються:

 • 97 ключових запитів у ТОП 3
 • 155 ключових запитів у ТОП 5
 • 226 ключових запитів у ТОП 10

Трафік на сайт із органічної видачі після доопрацювань

 Трафік на сайт після доопрацювань

Роботи по сайту зайняли приблизно три тижні. Стартували на початку квітня 2019 і викотили доопрацьований ресурс в кінці квітня 2019. Вже через два тижні після переіндексації почав заходити низькочастотний трафік, який давав перші заявки.

Графік конверсій з сайту

Графік конверсій з сайту

Далі, ми продовжили просування сайту. Вносили корективи в оптимізацію, працювали над лінковим профілем. Робота над просуванням триває і зараз (листопад 2019). Після останніх апдейтів Google, сайт дещо похитало, є незначне, але просідання трафіку. Проблема знайдена і ми працюємо над її вирішенням.

В цілому, результатом роботи задоволений і клієнт і ми. Ми отримали відмінний досвід роботи і кейс в одній із самих конкурентних тематик. Клієнт отримує заявки на товар і розширює свій бізнес. Зараз проводимо роботу над створенням «великого» інтернет-магазину.

Написати відгук
Note: HTML is not translated!