Замовити зворотній дзвінок

Як ми знизили вартість конверсії (CPA) на 22% для компанії по боротьбі із шкідниками

 • Послуга: створення landing page; налаштування та ведення контекстної реклами
 • Бізнес: новостворена компанія з надання послуг по боротьбі із шкідниками: дезінфекція, дезінсекція, дератизація та дезодорація як житлової так і комерційної нерухомості
 • Геотаргетинг: Київ
 • Рекламна мережа: Google Ads
 • Вид контекстної реклами: пошукова
 • Період кейсу: 10.10.2020 - 10.02.2021

Ціль: в рамках виділеного бюджету надати якнайбільше конверсій за оптимально допустиму вартість.

Для досягнення цілі були поставленні наступні завдання:

 • прогнозування бюджету

 • розробка стратегії просування

 • аналіз конкурентів

 • створення landing page

 • налаштування і запуск контекстної реклами

 • оптимізація рекламних кампаній

Особливості проекту: після першого місяця роботи замовник почав зменшувати бюджет на рекламні кампанії. Відсоток зменшення бюджету в порівнянні із першим місяцем роботи склав 78%. В таких умовах є не доречним порівняння кількості конверсій. А основним показником є середня вартість конверсії (CPA).

Нижче наведено хід виконаних робіт по проекту.

Роботи по створенню та підготовці сайту до запуску реклами

 1. Створення landing page (дизайн, верстка, натяжка на WordPress). Дизайнер був “від клієнта”, від нас було надано рекомендації по дизайну та конверсійних елементах на сайті.

 2. Технічний аудит сайту, перевірка коректної роботи форм зворотнього зв'язку, швидкості завантаження, коректного відображення на мобільних пристроях, оптимізація як технічної так і “комерційної частини”.

Налаштування систем аналітики

 1. Так як в наших руках був новий домен, ми зареєстрували, встановили на сайт та налаштували Google Tag Manager, а також Google Analytics. 

 2. Налаштування відстеження конверсій: так як не було заплановано SEO просування, відстеження конверсій було налаштовано як в Google Analytics (тут більше для клієнта), так і  напряму в Google Ads. В Google Analytics ми передавали як макро так і мікро конверсії (успішні заявки, кліки по номерам телефонів, кліки по кнопкам, переходи в чати соц. мереж та ін.). Для коректного ж “навчання” рекламного кабінета, в Google Ads ми передавали лише ті конверсії, які свідчать про 100% замовлення послуги.

Приклад налаштування цілей в Google Analytics

Приклад налаштованих цілей із Google Analytics

Налаштування рекламних кампаній

 1. Проведено аналіз конкурентів.

Під час здійснення аналізу конкурентів основну увагу звертали на УТП конкурентів та вартість послуг, що вони надавали. Перевагою нашого клієнта було те, що свої послуги він пропонував за конкурентоспроможною ціною. На це робили акцент при написанні текстів оголошень.

 1. Зібрано ключові слова по яким клієнти шукають дані послуги.

Для збору семантики використовували інструменти Keyword Planner та Key Collector. Переважна більшість ключових запитів зібрана даними інструментами була високочастотна. Тому одним із завдань був пошук низькочастотних пошукових запитів, котрі б дозволили отримувати конверсії по мінімальній ціні. Для цього було запропоновано створити українську версію landing page. І, відповідно, рекламні кампанії налаштовували як на російськомовні, так і україномовні ключі.

Приклад ключових слів

Приклади ключових слів

 1. Проведено збір та кластеризацію (групування) ключових слів.

 2. Детально пропрацьовано список мінус-слів.

 3. Проведено крос-мінусовку, аби не допустити конкуренцію ключових слів в рекламному кабінеті.

 4. В кожній групі оголошеннь було створено по три оголошення з динамічною вставкою ключового слова.

 5. Додані розширення (додаткові посилання, структуровані описи, виноски, номер телефону, рекламну акцію).

 6. При створенні сайту і налаштуванні систем аналітики відразу було налаштовано списки аудиторії. Як тільки в списках буде достатня кількість користувачів можна буде налаштувати ремаркетинг.

Оптимізація рекламних кампаній

Після запуску рекламних кампаній проводилась постійна оптимізація, а саме мінусувалися нерелеванті пошукові запити, релевантні ж додавалися як ключові слова.

Як тільки зібрали достатньо статистичних даних - прийняли наступні рішення:

 1. Перерозподілити бюджет на кампанії, по яким було найбільше конверсій.

 2. Налаштувати часовий таргетинг (відключили показ реклами в нічний час).

 3. Змінити структуру рекламного кабінету на більш детальну. В окремі групи оголошень винести ключові слова по яким були конверсії і які мають високу частотність.

Після внесених змін структура облікового запису складалася із 8 кампаній, 517 груп оголошень, 1250 ключових слів та 1255 оголошень. 

 1. Внести зміни в текст оголошень, зробити акцент на УТП та додати інформацію про вартість послуг в заголовки (аби відсіяти аудиторію, яка шукає інформацію як боротися із шкідниками самостійно). Додати спеціальні символи в текст, аби оголошення стали більш помітніші.

Приклад рекламного оголошення

Приклад рекламного оголошення

 1. Провести тестування стратегій призначення ставок

При запуску рекламних кампаній обрали стратегію “Максимальна кількість кліків”. Після зібрання статистики, кампанії перевели на ручне управління ставками. В процесі роботи також проводилось тестування стратегії “Максимальна кількість конверсій”.

 1. Зробити коригування ставок по девайсах (переважна більшість конверсій була з мобільного трафіку). 

Кількість конверсій по девайсам

Кількість конверсій отриманих з різних девайсів

Отримані результати

Після запровадження вищевказаних рішень середня вартість конверсії знизилася на 22%. 

Графік зміни середньої вартості ліда

Графік зміни середньої вартості ліда CPA

При підрахунку середньої вартості конверсії до уваги бралися лише успішні заявки з сайту. Оскільки клієнт не має налаштованої системи Call tracking, точних даних по кількості телефонних дзвінків з реклами ми не маємо. А налаштована ціль кліки по номерам телефонів не завжди відображає реальну ситуацію по кількості дзвінків.

Хочете зменшити вартість конверсії - заповнюйте форму нижче!

Написати відгук
Note: HTML is not translated!